ana sayfa hakkimizda referanslar iletişim

      Kurumsal Kimlik; şirketlerin müşterileri ve çalışanları üzerinde bıraktığı izlenimi ifade eder. Şirketlerin başarısındaki en büyük etken kuşkusuz çalışanları, yüksek kalitedeki ürünleri ve hizmetleridir. Başarıdaki diğer önemli unsur ise toplumda bırakmış olduğu imajdır. Bir şirketin imajıysa kurumsal kimliğini doğru oluşturmasına ve kurumsal kimlik standartlarını tüm çalışmalarına entegre etmesine bağlıdır. Kurumsal kimlik sadece o şirketin amblemi, logosu görünen yüzü değil, şirketin hedef kitleleri üzerinde yaratmayı amaçladığı etkiye yönelik; tüm faaliyetlerinde, hizmetlerinde, ürünlerinde vb. izlediği görsel kimlik standartlarının bütünü anlamına gelmektedir.

İyi hazırlanmış Kurumsal Kimlik bir firmaya şunları sağlar:

Firma adının belleklere yerleşmesi

Firma özelliklerinin görsel hızda aktarılması (dinamizm, yenilikçilik vb.)

Ürün ve hizmetlerin kalite garantisi

Ürün ve hizmetlerin doğası ve sektörel konumları hakkında ilk bilgileri iletmesi

İlk bakışta rakiplerden ayrılma

Kurumsal Kimlik Kapsamındakiler :

Kurum ve hizmet adı oluşturma,

Marka kimliği: Marka isminin bulunması, logo tasarımı, logonun farklı alanlarda kullanımı, etikette, reklamda ve benzeri uygulamalarında kullanımı,

Amblem,logo, tasarımı: Kurum kimliğini oluşturan öğelerde yazı karakteri, ölçekleme sistemi ve kurum renkleri doğru uygulanmalıdır.

Logo ve amblemin değişik malzemeler üzerinde uygulamaları: Örneğin çok değişik kullanım alanları olan tabela ve panolar gibi kurumun kalıcı bir biçimde kamu önüne çıkan görüntülerinde şirket kurumsal kimliğinin yansıtılması.

Dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı: Güçlü ve tutarlı bir kurumsal kimlik sunabilmek için gerekli kurallar ayrıntıları ile belirtilmeli ve ölçü ve renklerinin standart hale getirilmelidir.

Muhasebe evrakları tasarımı

Faaliyet raporu ve kurum tanıtım kitabı

            Gözle görünen her şey bir algılama yaratır. Kurum Kimliği bu algılamayı bilinçli olarak yapmanın yöntemidir. Kurumun nasıl algılanması istediği ile nasıl algılandığı arasındaki boşluğu doldurur ve yeni bir kimlik kazandırır.

           

 

Numune
Müşteri Temsilcisi
Adı Soyadı
E-Mail
 
Altıparmak Bursalı Tahir Cd. No:49/A BURSA Tel: 0224 222 01 63 Fax: 224 41 14
reklam@ecereklamtanitim.com
Design By Ece Reklam - Tanitim